Система «розумний дім» отримає відкриту платформу програмного забезпечення


energo net ua логоНова платформа програмного забезпечення дозволяє легкий обмін інформацією між різними приладами, що надає новий рівень сервісу. Партнерське об’єднання буде відкрите для всіх виробників електроприладів та провайдерів сервісу Компанії АББ, Bosch та Cisco планують створити міжнародне спільне підприємство, яке буде розробляти та використовувати відкриту платформу програмного забезпечення для приладів та обладнання для «розумного дому».

Спільне підприємство базуватиметься у Німеччині. Для «розумного» дому вирішальне значення має те, щоб усі прилади та системи у будинку, такі як пральна машина, обігрівачі, лампи та віконні штори, могли просто та безпечно обмінюватися інформацією між собою, а також зі смартфонами та планшетами. Метою цього спільного підприємства є створення та використання відкритої платформи програмного забезпечення, яка забезпечить цей простий обмін інформацією між приладами різних виробників.

Таким чином, у майбутньому споживачам не доведеться хвилюватися про технологічну сумісність електричних та електронних приладів, які працюють у них вдома. Нова платформа також надасть можливість надання послуг, пов’язаних з домашніми приладами, у таких галузях як управління енергетикою, охоронні технології та розваги. Це сприятиме створенню нових бізнес моделей. Наприклад, розробники програмного забезпечення зможуть створити широкий вибір додатків для всіх цих сфер застосування. «Ми створили продукт, який вирішує всі складні питання, пов\'язані з проектуванням і пуско-налагодженням, а споживачеві залишається отримувати задоволення від його використання.

Зручна інтеграція з усіма побутовими приладами в будинку, завдяки відкритій програмній платформі, дозволяє будувати доступні і зрозумілі системи, на відміну від «нішевих» рішень, що потребують залучення професіоналів. Першим кроком до нової екосистеми є продукт ABB free@home, орієнтований на масовий ринок приватного будівництва. Завдяки простоті інсталяції і функціональності, ми бачимо його лідером ринку.

«ABB free@home буде доступний на українському ринку навесні 2015 року», - коментує нововведення Константин Шульга, продуктовий менеджер системи «розумний дім» АББ в Україні. Окрім розробки та використання платформи програмного забезпечення, компанії мають намір запросити виробників електронного обладнання, продавців побутової техніки та провайдерів сервісу приєднатися до бізнес екосистеми. Ця бізнес екосистема матиме на меті створення умов для співробітництва та відповідь на широку низку вимог користувачів при розробці платформи програмного забезпечення.

Компанія АББ – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють промисловим підприємствам та енергетичним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у понад 100 країнах світу і нараховує близько 145 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі, Львові, Миколаєві та Харкові працюють близько 200 співробітників.Источник информации: Сайт «Energo.net.ua»
Размещено: 15.01.2015