Котли твердопаливні - їх потужність


Найважливіше рішення при купівлі вугільного котла - правильний вибір потужності. Боязнь купити занадто слабкий котел, сьогодні практично не має сенсу, тому що їх майже неможливо знайти. Для обігріву нової 200-метрової будівлі потрібно не більше 10 кВт. Це забезпечують нові технології, сучасна техніка і якість доступних матеріалів.

Як правило, споживачі вибирають котли, які мають величезний непотрібний запас потужності. Це рішення дуже вигідно для більшості виробників, роздрібних торговців і монтажників пристроїв. Котел потужністю мінімум 25 кВт рятує від ризику вибору занадто малої потужності навіть в старих будівлях. Наслідки надмірної потужності котла несе тільки користувач. Саме котли твердопаливні вирішили проблему споживання палива, ніж це необхідно. Після чого його новий дах і фасад покриті сажею, а димар забитий смолою.

Не так складно правильно підібрати потужність котла - не надто низьку, але і таку що перевищує оптимальну не більше ніж в два рази. Цього слід вимагати від тих, хто отримує гроші за проектування і будівництво ефективних опалювальних систем.

Більшість виробників котлів вказують в своїх оголошеннях орієнтовну площу будівлі, яку може обігріти даний котел. Ця інформація є надзвичайно неточною, тому що площа - це лише одна з ряду причин, які визначають потребу будівлі в теплі. Крім того, іноді значення там наводяться як для вікових не утеплених особняків. Для будинків, побудованих сьогодні, це значення буде в 2-3 рази більше!

Виробника можна ще пробачити. Це не його справа - займатися підбором потужності котла. Крім того, в ряді марок безпосередньо в тексті гарантії вказано, що за наслідки неправильно вибору потужності котла вони не відповідають. Сумісним з вибором потужності є питання установки, і продавець котлів повинен мати про це деяке уявлення. На жаль, ці люди часто не відрізняються компетентністю (незалежно від віку і досвіду роботи) і при виборі потужності орієнтуються тільки на дані, зазначені виробником.

Важко сказати, як багато експертів проявили таке ставлення, але людей, які постраждали від цього - хоч греблю гати. Це невеликий відсоток проблем, які вони побачили:

• вони витрачають по 5 тонн вугілля,

• димохід прогнив,

• вони виносять смолу відрами.

Чому деякі фахівці працюють непрофесійно? Причини можуть бути різними:

• відсутність знань про ефективність вугільних котлів - на подив навіть люди з галузі не завжди знають, що вугільний котел, працюючи на 1/3 потужності, випускає приблизно 2/3 незгорілого палива в димохід. Ніхто цю інформацію не поширює, оскільки вона не дає прибутку, а зовсім навпаки. При цьому страждають користувачі, які спалюють занадто багато палива, зайве виходить через димохід і фільтрується їх власними легенями;

• прагнення до прибутку за ваш рахунок - частина продавців котлів керуються сумою націнки, а не благом клієнта. Часто, до речі, вони не мають достатньо знань, щоб порадити чесно, тому перестраховуються і пропонують людям котли в кілька разів більше, ніж потрібно;

• звичка є сильнішою, ніж достовірні знання - установник з 30-річним досвідом може думати, що якщо стільки років він підключав саме котли 25 кВт, і ніхто не прийшов з претензіями, то треба робити це і до виходу на пенсію;

• щоб ретельно підібрати потужність котла, необхідно виконати хоча б побіжний тепловий баланс будівлі. Деякі фахівці або не мають знань, або бажання. Простіше дати кожному клієнту 25кВт, він, звичайно, не прийде з претензіями, що котел є занадто слабким.

В інтересах продавця, щоб потужність котла не була занадто мала. Замерзлі клієнти будуть точно знати, де шукати винного. Але продати клієнтові занадто потужний котел - це для них не проблема, і ніякої відповідальності. Зрештою, всі ми знаємо, що вугільний котел повинен диміти. А на те, що він пожирає 4 тонни вугілля в одноповерховому будиночку - стільки ж, як у 40-річних не утеплених триповерхових будівлях - ніхто не стане звертати увагу.Размещено: 21.03.2016