Госархстройинспекция об авторском надзоре


строительный учетВ приведенном ниже письме от 23.11.2017 г. № 40-701-16/9940 Госархстройинспекция рассмотрела вопросы осуществления авторского и технического надзора.

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 23.11.2017 р. № 40-701-16/9940

Щодо здійснення авторського нагляду

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в межах повноважень повідомляє.

На сьогоднішній день відповідно до статті 11 Закону України «Про архітектурну діяльність», під час будівництва об’єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд.

Авторський нагляд здійснюється архітектором — автором проекту об’єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими ними особами. Авторський нагляд здійснюється відповідно до законодавства та договору із замовником.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об’єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), об’єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Форму повідомлення про початок виконання будівельних робіт, порядок його подання, форму повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт».

Додатками 2 та 2-1 до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», визначено форми повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Слід зазначити, що форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта передбачає зазначення інформації про відповідальну особу проектувальника, що здійснює авторський нагляд, за її наявності.

Разом з тим, форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), передбачає обов’язковою зазначення інформації про відповідальну особу проектувальника, що здійснює авторський нагляд.

Крім цього, ведення журналів робіт та актів на закриття прихованих робіт передбачено ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва».

Звертаємо увагу, що листи Держархбудінспекції не є нормативно-правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

Перший заступник Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України В. В. Філончук.Источник информации: Журнал «Строительный учёт»
Размещено: 19.02.2018