На ТЕЦ-5 запроваджено унікальну трьохступеневу систему водоочищення


На Теплоелектроцентралі №5 Публічного акціонерного товариства «КИЇВЕНЕРГО» запроваджено унікальну трьохступеневу систему водоочищення.

Відтепер вода для тепломереж очищується в автоматичному режимі за допомогою мембранних фільтрів у три етапи: ультрафільтрація, зворотний осмос та електродеіонізація.

Очищена вода використовуватиметься для теплових мереж міста, а також для підживлення чотирьох енергетичних котлів станції. За допомогою нової технології можна очищувати 1200 тонн води на годину. Відтак хімцех ТЕЦ-5 наразі – єдиний в Україні хімцех, який використовує мембранну технологією очищення такої потужності.

У реконструкцію хімічного цеху КИЇВЕНЕРГО вклала близько 25 млн. грн. Ці кошти, за оцінками фахівців Компанії, окупляться вже за 2-3 роки.

«Ці інвестиції дуже важливі як для Компанії, так і для міста. Адже в результаті вони дають значний економічний та екологічний ефект. Ми економимо кошти на придбання хімічних реагентів, обсяг яких значно зменшується, мінімізуємо вплив ТЕЦ на довкілля», – повідомив технічний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Зайцев.

Нагадаємо, один із етапів запровадження сучасної системи очищення води за допомогою технології зворотного осмосу на ТЕЦ-5 було запроваджено ще торік.Источник информации: Сайт «Energo.net.ua»
Размещено: 27.09.2012