Когда сметчику не нужен сертификат. Разъяснения Минрегионстрой в письме от 25.07.2012 г. № 7/17-12127


Как разъяснил Минрегионстрой в приведенном ниже письме от 25.07.2012 г. № 7/17-12127, инженер-сметчик, который привлекается для составления проектно-сметной документации, необязательно должен иметь сертификат ГИПа или ГАПа (если работы будут выполняться не за государственные средства по упрощённой документации).

Публикуется на языке оригинала

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА

ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ від 25.07.2012 р. № 7/17-12127

Про сертифікацію інженера-кошторисника

До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення від громадян, установ, організацій та підприємств сфери містобудування щодо наявності у інженера-кошторисника — розробника окремого розділу проектної документації відповідного кваліфікаційного сертифіката, якщо він розробляє зазначений розділ під керівництвом сертифікованого головного архітектора або головного інженера проекту (ГАПа, ГІПа), та повідомляє.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про архітектурну діяльність» виконання проектних робіт по створенню об’єктів архітектури не потребує наявності у фахівців відповідного кваліфікаційного сертифіката у разі здійснення фахівцями проектних робіт під керівництвом архітектора чи іншого фахівця, який має кваліфікаційний сертифікат на виконання робіт відповідного профілю.

Враховуючи те, що кошторис є складовою частиною проектної документації та розробляється під керівництвом головного архітектора або головного інженера проекту (ГАПа, ГІПа), які повинні мати відповідні кваліфікаційні сертифікати та нести відповідальність за належний її рівень, наявність кваліфікаційного сертифіката у розробника кошторисної частини проекту не є обов’язковим.

Разом з тим, у разі виконання проектної документації на капітальний ремонт, що передбачається здійснити за рахунок державних коштів за спрощеною документацією, основними складовими якої є дефектний акт та кошторис, наявність у інженера-кошторисника відповідного кваліфікаційного сертифіката є обов’язковою умовою.

Заступник Міністра регіонального розвитку,

будівництва та житлово-комунального господарства України                                                                Д. В. ІсаєнкоИсточник информации: Журнал «Строительный учёт»
Размещено: 27.09.2012