Выполнение собственниками-физлицами строительных работ в многоквартирных домах. Разъяснения Госархстройинспекции


В приведенном ниже разъяснении Госархстройинспекции рассмотрен алгоритм получения физическим лицом — собственником квартиры в многоквартирном доме разрешения на выполнение отдельных видов строительных работ.

Публикуется на языке оригинала

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 30.08.2011 р. № 40-16-2364

Щодо надання роз’яснення стосовно документа, який надає замовнику (фізичній особі) право на виконання будівельних

робіт з реконструкції житлового приміщення (квартири у багатоповерховому будинку)

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі — Закон України) та Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 (далі — Порядок), будівельні роботи — роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Так, згідно з пунктом 2 Порядку будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі — Інспекція) за місцезнаходженням об’єкта будівництва — щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта; реєстрації відповідною Інспекцією декларації — щодо об’єктів будівництва, що належать до I–III категорії складності; видачі замовнику Інспекцією дозволу на виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорії складності.

Тобто, в залежності від категорії складності об’єкта будівництва встановлюється, який саме документ надає право на виконання будівельних робіт.

Почему стоит брать именно замок гаражный накладной а не его аналоги, ответы на эти и многие другие вопросы

Відповідно до частини третьої статті 32 Закону України віднесення об’єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва. Крім того, частиною четвертою статті 32 Закону України передбачено, що порядок віднесення об’єктів до IV і V категорій складності визначається Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку віднесення об’єктів будівництва до IV і V категорій складності» від 27 квітня 2011 року № 557).

Слід зазначити, що рішенням науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку та будівництва України схвалено настанову «Щодо застосування будівельних норм у частині віднесення об’єктів будівництва до категорій складності для подальшого проектування і експертизи» від 16.06.2011 р. № 59, яка розроблена для застосування проектувальниками і замовниками на стадії розроблення завдання на проектування об’єктів будівництва та при здійсненні їх проектування, а також для використання експертами експертних організацій при проведенні експертизи проектів будівництва і посадовими особами Держархбудінспекції. Із текстом настанови можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Отже, проектувальник і замовник згідно з державними будівельними нормами і стандартами та відповідно до законодавства визначають категорію складності (архітектурної та технічної) об’єкта будівництва, в залежності від якої визначається документ, який надає право на виконання будівельних робіт.

Голова                                                                                                                                                 О. В. РибакИсточник информации: Журнал «Строительный учёт»
Размещено: 01.10.2012