Новое в лицензировании деятельности ответственных исполнителей работ


Как отмечает Госархстройинспекция в приведенном ниже письме, разрешительная процедура для субъектов градостроительства предполагает два различных направления: лицензирование деятельности в сфере сооружения объектов архитектуры и аттестацию ответственных исполнителей отдельных видов работ.

ЛИСТ

від 14.08.2013 р. № 40­16­4050

Щодо ліцензування господарської діяльності відповідальних виконавців робіт

Статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що господарська діяльність, пов’язана із створенням об’єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.

Відповідно до Порядку ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 р. № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури» (зі змінами та доповненнями), Держархбудінспекція України та її територіальні органи проводять ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з будівництвом об’єкта архітектури, який за складністю архітектурно­будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності.

Наказом Мінрегіонбуду України від 27.01.2009 р. № 47 (у редакції наказу Мінрегіонбуду від 06.10.2010 р. № 392, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.10.2010 р. за № 965/18260) затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, а також Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

З нормативно­правовою документацією стосовно ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури (будівельної діяльності), можна ознайомитись на офіційному сайті Держархбудінспекції України: www.dabi.gov.ua (розділ «Ліцензування»).

Порядок проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 554.

Крім того, зазначеною постановою затверджено Перелік видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, відповідальні виконавці яких проходять професійну атестацію.

Відповідно до Переліку професійну атестацію проходять відповідальні виконавці зазначених видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури: розроблення містобудівної документації; архітектурне та інженерно­будівельне проектування; експертиза та обстеження у будівництві; технічний нагляд та інжинірингова діяльність у сфері будівництва в частині координації дій всіх учасників будівництва.

Більш детальну інформацію з питань проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, ви можете отримати на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово­комунального господарства України www.minregion.gov.ua у рубриці «Державні (адміністративні) послуги».

Звертаємо увагу, що листи Держархбудінспекції України не є нормативно­правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до дня набрання чинності нормативно­правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

Заступник Голови - В. Ю. Сташенко.Источник информации: Журнал «Строительный учет»
Размещено: 19.12.2013