В Україні відновлять кафедри реставрації в архітектурних вишах


кафедра реставрации


Ткаченко і Шкарлет обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та міністр освіти і науки Сергій Шкарлет обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах.

Про це глава МКІП повідомив у Телеграмі.

«Зустрілися із міністром освіти та науки Сергієм Шкарлетом і обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах. Є варіант втілити це у межах змін до мистецької освіти. Наразі тривають перемовини з МОН щодо подальших дій у даному напрямку. Але розпочинаємо роботу над змінами», - написав Ткаченко.

Як він зазначив, проєкт «Велика реставрація» засвідчив, що Україні вкрай необхідні кваліфіковані фахівці реставраційної школи.

«Постала гостра необхідність нарощувати кількість реставраторів, адже сьогодні це вкрай проблематично. Для вирішення – потрібно створити умови. А саме якісну освітню підготовку», - додав міністр.

За його словами, нині для оцінки і проведення реставраційних робіт Україна розраховує здебільшого на міжнародний досвід, бо експертів у країні замало, хоча попит є.

Нагадаэмо, Мінкультури завершило 2 квітня перший прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в межах програми «Велике будівництво». Відбір проведе експертна група за допомогою оцінювання та складення рейтингу проєктів упродовж 30 календарних днів від дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи.

У межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.


Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 14 апреля
Просмотров: 40