Історико-архітектурний опорний план Києва повернули на доопрацювання


план киева


У проєкті немає єдиного бачення розвитку столиці й використовуються застарілі карти.

19 травня оновлений склад наукової ради з охорони культурної спадщини при Мінкульті рекомендував прийняти за основу і відправив на доопрацювання проєкт Історико-архітектурного опорного плану Києва.

Цей документ визначає режими використання території історичних населених місць і є складовою Генплану. Його розробляє «Інститут генерального плану Києва» вже майже 12 років – з 2009-го. Презентований новий проєкт розробили лише за п’ять місяців на підставі додаткової угоди.

Що не так?

Один із членів наукової ради зазначив, що в проєкті немає єдиного бачення розвитку столиці й не визначено видові точки згідно з особливостями рельєфу Києва.

Крім того, немає даних про всю цінну забудову столиці. Наразі не всі пам’ятки внесені до реєстрів, і ще близько половини від наявної кількості не мають жодного статусу. Зараз у проєкт ІАОП включено майже 3,5 тисячі об’єктів культурної спадщини, з яких до сотні – вже втрачені.

Наукова рада також звернула увагу, що у проєкті ІАОП залишили сім чинних історичних ареалів і додали один новий – «Биківнянські могили». Загальна їх площа – 10% усієї площі столиці. Понад 85% пам’яток розташовано в Центральному історичному ареалі. При цьому в Дарницькому ареалі немає жодної пам’ятки, тому радять його взагалі виключити.

Деякі члени ради зауважили, що ІАОП розроблено на основі не актуалізованих матеріалів та застарілих картографічних даних.

Запропонували також вилучити абзац про те, що режим використання частини ділянок в межах Печерського району визначається Детальним планом території.

«Фактично довідник»

Проєкт Історико-архітектурного опорного плану Києва раніше розкритикував експерт з питань містобудування Георгій. На його думку, ІАОП містить лише інформацію про об’єкти культурної спадщини, які необхідно оберігати, тобто фактично довідник.

Натомість не вказано, що саме, де і як можна будувати в історичному ареалі міста, а також не згадуються дисгармонійні новобудови та не пропонуються варіанти розв’язання цієї проблеми.

Крім того, експерт стверджує, що ІОАП передбачає зменшення площі історичних ареалів, яке спробували замаскувати фіктивним їх збільшенням шляхом включення територій частини Дніпра та островів, що за визначенням до історичних ареалів не мають включатися.


Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 21 мая
Просмотров: 96