Підготовка законопроєкту щодо захисту інвесторів будівництва триває


козловская


Мінрегіон вже надав профільному Комітету Верховної Ради свої пропозиції до законопроєкту №5091.

Законодавчі зміни щодо регулювання відносин у сфері залучення коштів фізичних та юридичних осіб в будівництво нерухомості, у першу чергу, мають бути спрямовані на розвиток іпотечного ринку та захист українців, які інвестують у новобудови. Про це зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська під час обговорення законопроєкту «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (реєстр. №5091) у Конфедерації будівельників України.

«Мінрегіон вже надав профільному Комітету Верховної Ради свої пропозиції до законопроєкту №5091, оскільки, на нашу думку, є низка позицій, які необхідно доопрацювати. Сподіваюся, що за результатами таких обговорень будуть вироблені чіткі пропозиції до другого читання законопроєкту», – зазначила Наталія Козловська.

У обговоренні взяли заступниця голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, представники КБУ, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків, девелопери, юристи, а також інші зацікавлені особи.

Зазначимо, Верховна Рада 8 жовтня схвалила розроблений народними депутатами законопроєкт №5091 у першому читанні. Він спрямований на створення правових механізмів для гарантування державою речових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості.

Зокрема, документом передбачається:

- встановити умови, за яких об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості можуть бути об’єктами цивільних прав;
- визначити особливості інвестування та фінансування об’єктів, що споруджується з використанням недержавних коштів;
- визначити основні вимоги до розкриття замовником будівництва (девелопером будівництва, управителем фонду фінансування будівництва) інформації про подільний об’єкт незавершеного будівництва (багатоквартирний будинок);
- запровадити механізм державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості та інше.


Источник информации: http://budport.com.ua/
Размещено: 03 ноября
Просмотров: 53