Українська будівельна продукція відповідатиме європейським вимогам щодо якості


строительная продукция


Наталія Козловська повідомила про впровадження ринкового нагляду за будівельною продукцією та підготовку до імплементації 305 Регламенту ЄС.

Після набуття чинності законом України «Про надання будівельної продукції на ринку» у січні 2023 року вся вітчизняна будівельна продукція має відповідати європейським вимогам щодо якості та безпечності. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Усі процедури, передбачені цим законом, будуть виконуватись українськими виробниками у відповідності до європейських правил. Це стосується виготовлення продукції, оцінки та перевірки стабільності її показників, декларування, а також ринкового нагляду. Починаючи з наступного року, ДІАМ здійснюватиме ринковий нагляд за будівельною продукцією. Для цього Інспекцією розроблено та опубліковано для громадського обговорення проєкт секторального плану державного ринкового нагляду на 2022 рік. Тож запрошуємо громадськість взяти активну участь в його обговоренні», – повідомила Наталія Козловська.

Заступниця Міністра також повідомила, що Мінрегіон продовжує роботу з впровадження в українське законодавство Регламенту ЄС 305. Відтак розроблено низку підзаконних нормативно-правових актів, які планується затвердити до кінця року. Йдеться про проєкт постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку» та переліки національних стандартів, що є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам.

Крім того, триває розробка низки науково-технічних документів, які надалі дозволять впровадити «національні мандати». Вони стануть основою для розроблення національних стандартів та документів з оцінки прийнятності на продукцію, щодо якої відсутні відповідні європейські документи.

Зазначимо, у межах комплексного оновлення нормативного забезпечення у будівництві, у Мінрегіоні триває розроблення понад 30 ДБН щодо будівельної продукції.

Окрім того, Національний орган стандартизації (ДП «УкрНДНЦ») схвалив пропозиції Мінрегіону щодо розроблення ще 133 національних будівельних стандартів та включив їх до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік. Серед них – 35 горизонтальних стандартів, що містять випробування на вогнестійкість та пожежну класифікацію будівельних виробів і будівельних конструкцій з ідентичним ступенем відповідності.


Источник информации: http://budport.com.ua
Размещено: 15 ноября
Просмотров: 58